Europos akcijų rinkos pirmadienį taip pat leidosi žemyn

Birža
Birža
  © Photos.com
„Jūsų tarpininkas“
2007-12-04 09:26
Europos akcijų rinkos pirmadienį pasislinko žemyn. Rinkos dalyviai neigiamai sureagavo į JAV iždo departamento vadovo Henrio Paulsono pasisakymą, kad JAV kreditų krizė turės neigiamos įtakos pasaulio ekonomikos augimui. Europos akcijų rinkos leistis pradėjo tuomet, kai buvo paskelbta JAV gamyklų užsakymus, kurie lapkritį krito jau penktą mėnesį iš eilės.

Rinkoje taip pat su nekantrumu laukiama ir ketvirtadienio, kuomet Centrinis Anglijos bankas bei Centrinis Europos bankas paskelbs savo sprendimą dėl palūkanų normos. Tačiau rinkoje vyrauja nuomonė, kad šiais metais palūkanos nebus nei didinamos, nei mažinamos, o mažinimo ciklas prasidės tik kitais metais.

Paryžiaus „CAC 40“ indeksas pirmadienį leidosi 0,72 proc., Londono „FTSE 100“ indeksas smuktelėjo 0,71 proc., o Frankfurto „DAX“ nukrito 0,42 procento.

Rinkoje buvo aktyviai sutinkamos regiono bendrovių susijungimo ir perpirkimo naujienos. Prancūzijos „Vivendi“ paskelbus apie kompiuterinių žaidimų padalinio jungimąsi su JAV „Activision“, Prancūzijos bendrovės akcijos pabrango beveik 2 procentais.

Investicijų patarėjo „AWD“ akcijos pabrango 28,1 proc., po to kai Šveicarijos draudimo kompanija „Swiss Life“ pranešė apie „AWD“ pirkimą už 1,7 mlrd. dolerių.

Olandijos įdarbinimo agentūra „Randstad“ vakar pranešė apie konkurento „Vedior“ pirkimą. Po tokių naujienų pastarosios bendrovės akcijos pabrango 7,7 proc., tuo tarpu „Randstad“ akcijos nusirito 10,6 procento.