30 milijonų eurų kainavęs e. receptas neveikia: medikai ir toliau priversti skrebenti ranka

LNK
2016-05-07 20:07

Tai, kad neveikia elektroninis receptas patvirtino net 38-ių savivaldybių medikai. Iš viso Lietuvoje yra šešiasdešimt savivaldybių. Daugiau nei pusės jų medikai receptus pacientams priversti ir toliau skrebenti ranka, o ne pildyti kompiuteriu. Tie, kurie gali elektroninį receptą išrašyti taip pat labai nesidžiaugia.

„Pati procedūra, kai pacientui apžiūrai skiriama 15 min., išrašymas trunka 20, o kai kur ir 30 minučių. Tai klausimas kyla ar mes trumpinam eiles ar ilginam šitas eiles. 38 atsakyta, kad iš viso nėra galimybių išrašyti e-receptą, nes jei jį išrašo, tai vaistinės nemato”, – LNK žinioms sakė Valentinas Bukauskas, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas.

Sveikatos pasaugos ministerija tokius skaičius girdi pirmą kartą ir tikina, kad sistema nors veikia netobulai, bet ir ne taip tragiškai.

Tiesiogiai su pacientais dirbantys medikai neslepia, kad elektroninis receptas ne padeda, bet gaišina. Ypač, kai vienam pacientui tenka išrašyti kelis receptus. Kartais pasitaiko, kad sunkiai sergančiam žmogui iš karto tenka išrašyti net 11 receptų.

Su elektroniniais receptais tiesiogiai dirbančių medikų atsakymus gavęs Seimo komitetas kreipėsi į patį premjerą. Siekiama, kad e-recepto trūkumai būtų ištaisyti, kol nesibaigė garantinis laikotarpis

„Iš kiekvienos gydymo įstaigos metinio biudžeto pareikalaus 5 proc. metinio biudžeto., Galit įsivaizduoti kas tai per sumos ir manau, kad ligoninių administracijai ar savivaldybėms bus našta iš kur rasti šitokius pinigus, tuos 5 procentus”, – pasakojo Valentinas Bukauskas, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas.

Iki šiol elektroniniam receptui diegti išleista 30 milijonų eurų.

Plačiau – reportaže.