K. Lowry sprogimo puolime neužteko – konferencijos finalo starte „Bucks“ išgelbėjo netikėtas herojus

Brookas Lopezas
2019-05-16 06:12

Tik prieš sezoną Milvokio „Bucks“ ekipą papildęs Brookas Lopezas iki Rytų konferencijos finalo atkrintamųjų nė sykio nebuvo pelnęs daugiau nei 19 taškų. Visgi serijos prieš Toronto „Raptors“ starte „centras“ ne tik sužaidė karjeros rungtynes atkrintamosiose, bet ir rinko svarbiausius taškus lemiamu susitikimo metu.

Amerikietis iš viso pasižymėjo 29 taškais, kone keturiskart viršydamas savo atkrintamųjų rezultatyvumo vidurkį, o jo vedami „Bucks“ 108:100 (23:34, 28:25, 25:24, 32:17) nugalėjo „Raptors“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Į pergalę Milvokio klubą vedęs ir estafetę iš strigusio Giannio Antetokounmpo perėmęs B. Lopezas vien per ketvirtąjį kėlinį pelnė 13 taškų, o iš viso jų surinkdamas 29 pagerino savo karjeros rekordą atkrintamosiose varžybose. Iki šios nakties susitikimo B. Lopezas atkrintamosiose rinko viso labo po 8,4 taško.

„Tai buvo puikus visos komandos pasirodymas. Nors atsilikome, visas rungtynes kovojome iš paskutiniųjų ir nepasidavėme, kaip darėme ir viso sezono metu. Žaidėme kaip komanda ir sugebėjome atsitiesti – tai mūsų identitetas“, – po rungtynių kalbėjo jų herojus.

„Raptors“ neišgelbėjo net ir puikus Kyle‘o Lowry pasirodymas. Įprastai atkrintamosiose stringantis įžaidėjas, iki šių rungtynių rinkęs vidutiniškai po 12,4 taško ir iš toli atakavęs vos 28,1 proc. tikslumu, šįsyk amerikietis pataikė net 7 tritaškius iš 9 ir pelnė 30 taškų. 7 tolimi metimai tapo geriausiu K. Lowry rezultatu per jo karjerą atkrintamosiose varžybose.

„Raptors“ į priekį išsiveržė dar pirmajame kėlinyje. Net šešis tritaškius per pirmąsias 12 minučių pataikę svečiai spurtavo 16:0 ir kelis sykius turėjo 13 taškų pranašumą, o po pirmojo ketvirčio jų persvara buvo 34:23.

Antrajame kėlinyje taikliais metimais prapliupo „Bucks“ „centras“ Brookas Lopezas, pasižymėjęs 7 taškais iš eilės ir priartinęs savo ekipą iki vieno metimo – 39:42. Visgi Kawhi Leonardo vedami Toronto krepšininkai išlaikė trapų pranašumą, kurį iki ilgosios pertraukos sugebėjo padidinti iki 8 taškų – 59:51.

Situacija kardinaliai nesikeitė ir trečiajame kėlinyje. Panašų atstumą nuo varžovų išlaikę „Raptors“ pirmavo visą ketvirčio laiką, o po Pascalio Siakamo taiklaus tritaškio su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena Torontas prieš lemiamą atkarpą įgijo 7 taškų pranašumą – 83:76.

„Bucks“ iniciatyvą perėmė ketvirtojo kėlinio pradžioje, ant atsarginių suolo trumpam prisėdus Marcui Gasoliui ir K. Leonardui. B. Lopezas ketvirtį pradėjo dviem tiksliais tritaškiais, o netrukus iš jo estafetę perėmė 7 taškus per trumpą atkarpą pelnęs Nikola Mirotičius. Šių dviejų aukštaūgių pastangomis beveik įpusėjus lemiamai žaidimo atkarpai Milvokio klubas jau pirmavo 96:91.

Sunkiausiu momentu savo komandai rungtynių kontrolę perėmė K. Lowry. Įžaidėjas pelnė 7 taškus iš eilės ir leido „Raptors“ išlyginti rezultatą, kurį netrukus baudų metimais persvėrė K. Leonardas (100:98). Visgi tai buvo paskutinis kartas, kai „Raptors“ turėjo pranašumą.

G. Antetokounmpo iš pradžių išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudos metimą, o netrukus dar 5 taškus iš eilės dėjimu ir tolimu tritaškiu pelnė B. Lopezas. Toronto klubui pasižymėti per paskutines tris su puse minutės nepavyko ir „Bucks“ triumfavo, įgydami pranašumą pakeliui link NBA finalo, kuriame ši ekipa nežaidė nuo pat 1974-ųjų.

Antrasis konferencijos finalo mačas naktį iš penktadienio į šeštadienį taip pat bus žaidžiamas Milvokyje.

„Bucks“: Brookas Lopezas 29 (8/10 dvit., 4/11 trit., 11 atk. kam., 4 blk.), Giannis Antetokounmpo 24 (9/12 baud., 14 atk. kam., 6 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 15, Nikola Mirotičius 13 (6 atk. kam.), Khrisas Middletonas 11 (4/12 metimai, 11 atk. kam.).

„Raptors“: Kawhi Leonardas 31 (10/26 metimai, 10/10 baud., 9 atk. kam.), Kyle'as Lowry 30 (7/9 trit., 8 atk. kam.), Pascalis Siakamas 15 (4/11 dvit., 2/9 trit., 6 atk. kam.).