Galingą puolimą pademonstravusi „Barca“ triumfavo Kaune

„Žalgiris“ – „Barcelona“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-11-08 19:41

„Barceloną“ kaip komandą su begaliniu talentu įvardinęs Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius penktadienio vakarą tuo galėjo įsitikinti gyvai. Eurolygos 7 turo mače žalgiriečiai namie"Barcai" pralaimėjo rezultatu 86:93 (20:23, 20:24, 21:19, 25:27).

„Žalgirio“ arenoje dominavo „Barcelonos“ lyderiai Cory Higginsas ir Nikola Mirotičius. C. Higginsas pataikė visus 5 tritaškius ir pelnė 27 taškus, N. Mirotičius įmetė 24 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

Nors abi komandos Eurolygoje garsėja patikima gynyba, didžiąją rungtynių dalį išsiskyrė efektyviu puolimu, o ne sunkiu darbu ginantis.

Iki didžiosios pertraukos žalgiriečiams nesisekė stabdyti „Barcos“ aukštaūgio N. Mirotičiaus, kuris per du kėlinius spėjo surinkti 15 taškų ir atkovoti 6 kamuolius. Daugiausiai jo pastangų dėka svečiai atitrūko 47:40.

Trečią kėlinį pakiliai pradėję kauniečiai keturias minutes neleido varžovams surengti rezultatyvių atakų. Tuo metu Zachas Leday pelnė septynis taškus iš eilės ir išlygino santykį (47:47). 26 min. Z. Leday po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą (51:50).

„Barca“ reagavo žaibiškai ir netrukus susigrąžino iniciatyą, o lyderio estafetę iš N. Mirotičiaus perėmęs C. Higginsas įmetė tris tritaškius iš eilės, padėjęs savo komandai atitrūkti 72:64.

Barselonos komandos persvara buvo pasiekusi ir dviženklę ribą (78:67). Kovingasis „Žalgiris“ dar buvo priartėjęs iki 4 taškų (83:87), tačiau prityrę katalonai persvaros neiššvaistė - 86:93.

Žalgiriečiai šiame mače brangino kamuolį ir padarė tik 9 klaidas (varžovai suklydo 11 kartų), tačiau neprilygo oponentams kovoje dėl atšokusių kamuolių (19-34).

„Žalgiris“ (3-4): Z. Leday 16 (6/11 dvit.), M. Grigonis (3/4 dvit, 2/3 trit.) ir Th. Walkupas (3/4 dvit., 2/3 trit.) - po 14, A. Milaknis 11 (2/4 trit.), N. Hayesas 8 (5 atk. kam.), J. Landale'as 10 (3/3 dvit.) L. Lekavičius 6 (3/3 dvit.), A. Perezas 5, P. Jankūnas 2.

„Barcelona“ (6-1): C. Higginsas 27 (4/5 dvit., 5/5 trit.), N. Mirotičius 24 (6/10 dvit., 12/12 baudų, 6 atk. kam.), A. Hanga ir P. Oriola - po 9, A. Tomičius 8, M. Delaney 7, R. Šmitas 5, B. Daviesas 4 (6 atk. kam.).

Statistikos rodikliai: dvitaškiai 21/31 (68 proc.) ir 25/39 (64), tritaškiai 11/30 (37) ir 8/22 (36), baudų metimai 11/14 (79) ir 19/22 (86). Atkovoti kamuoliai 21 ir 38, rezultatyvūs perdavimai 19 ir 24, perimti kamuoliai 5 ir 8, klaidos 9 ir 11.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 15 dieną Graikijoje su Pirėjo „Olympiakos“ klubu.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ klubas pranešė, kad nors ir šiek tiek jausdamas praėjusią savaitę gautos pėdos traumos padarinius, Marius Grigonis šiandien yra registruotas rungtynėms. Žalgirietis po rungtynių Stambule nesitreniravo visą savaitę, tačiau prieš dvikovą su „Barcelona“ su visa komanda darė apšilimą.

„Žalgirio“ starto penketas: A. Perezas, M. Grigonis, N. Hayesas, E. Ulanovas, ir J. Landale'as. Rungtynės prasidėjo efektingu J. Landale'o dėjimu (2:0).

2 min. po A. Perezo tritaškio kauniečiai priekyje 5:0.

4 min. svečiai atkunta. „Barcos“ latvis Rolandas Šmitas įmeta 5 taškus iš eilės, dvitaškį su pražanga pelno N. Mirotičius - 5:8.

5 min. L. Lekavičius tiksliai šauna iš toli, bet užmina tritaškio liniją - 9:10.

7 min. N. Hayesas tritaškiu buvo išlyginęs rezultatą (12:12), bet tuo pačiu atsakė ir C. Higginsas, dar keturis taškus pridėjo N. Mirotičius ir svečiai tolsta - 12:19.

10 min. po Š. Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės žalgiriečiams pavyko vėl priartėti prie varžovų (18:19, 20:21). Bet pirmas kėlinys baigiasi A. Tomičiaus dvitaškiu - 20:23.

12 min. „Žalgiris“ stengiasi niekuo nenusileisti varžovams, bet „Barca“ išlieka priekyje - 25:30.

15 min. svečiai bando atitrūkti, tačiau A. Milaknio tritaškis pakelia „Žalgirio“ gerbėjus iš savo vietų - 31:34.

17 min. tritaškį įmetė ir Th. Walkupas, katalonai atsake M. Delaney dvitaškiu - 34:38.

18 min. A. Hangos tolimas metimas svečiams sukrovė 7 taškų persvarą - 36:43.

20 min. po krepšiais puikiai kovojantis N. Mirotičius supykdo Šarą - per minutės pertraukėlę jis pratrūksta necenzūriniais žodžiais. Antras kėlinys baigiasi Z. Leday dvitaškiu. Po jo Kauno komanda atsilieka 40:47.

Pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiriui“ nesisekė stabdyti N. Mirotičiaus. „Barcos“ aukštaūgis jau pelnė 15 taškų (6/9 dvit.) ir atkovojo 5 kamuolius. Kova dėl atšokusių kamuolių kol kas didžiausia žalgiriečių problema. Jie ją pralaimi dvigubai: 10-21.

21 min. trečias kėlinys prasideda Z. Leday dėjimu ir dviem taškais po kontratakos - 44:47.

22 min. įsisiautėjęs Z. Leday iš viso įmeta septynis taškus iš eilės, lygina rezultatą (47:47) ir „Barcos“ treneris S. Pešičius skuba prašyti minutės pertraukėlės.

24 min. svečių komandos keturių minučių taškų „sausrą“ nutraukė C. Higginsas, dvitaškiu atsakė ir N. Hayesas - 49:49.

26 min. Z. Leday po ilgos pertraukos persveria rezultatą šeimininkų naudai - 51:50.

27 min. per trumpą laiką „Barca“ vėl trukteli į priekį ir persveria rezultatą. Po N. Mirotičiaus baudų metimų - 51:56.

28 min. svarbų tritaškį pataiko J. Landale'as - 54:56.

30 min. žalgiriečių entuziazmo bangą mėginantį atlaikyti „Barcelona“ sugeba išsaugoti nedidelį pranašumą. A. Milaknis sumeta dvi baudas (61:63) , tačiau C. Higginsas smeigia tritaškį ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ nuo varžovų atsilieka rezultatu 61:66.

32 min. C. Higginsas toliau žlugdo žalgiriečius, pataikydamas dar du tritaškius ir nutolindamas svečius - 64:72. „Barcos“ amerikietis šį vakarą pataikė visus 5 tritaškius.

34 min. šou Kaune tęsiantis C. Higginsas padidino skirtumą iki dviženklio skirtumo (64:74). „Žalgirio“ viltį įžiebia A. Milaknio tritaškis (67:74), bet „Barca“ smogia atgal - 67:78.

36 min. šeimininkai kyla į šturmą - po M. Grigonio ir Th. Walkupo rezultatyvių atakų skirtumas mažėja iki 5 taškų - 77:82.

38 min. po M. Grigonio tritaškio - 80:85, po N. Hayeso tolimo metimo - 83:87.

39 min. du „Žalgirio“ nesėkmingi žaidimo epizodai daužo viltis kovoti dėl pergalės - 83:91.

40 min. „Barcelona“ išsaugo persvarą ir švenčia pergalę rezultatu 93:86.