Jungtinėje Karalystėje nuo COVID-19 per parą mirė rekordiškai daug žmonių

Londonas
Londonas
  © Pixabay.com
BNS
2021-01-13 22:40

Jungtinėje Karalystėje per pastarąją parą nuo koronaviruso mirė rekordiškai daug žmonių – 1564, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Be to, tai yra pirmas kartas nuo pandemijos pradžios, kai vienos paros COVID-19 aukų skaičius perkopė pusantro tūkstančio.

Bendras mirties atvejų skaičius šalyje išaugo iki 84 767 – tai yra vienas didžiausių skaičių visoje Europoje.

Per praėjusią parą JK taip pat užregistruoti 47 525 nauji susirgimai – mažiau nei tą pačią dieną praėjusią savaitę, kai medikai išaiškino 62 322 užsikrėtimo atvejus.

Nuo pandemijos pradžios praėjusių metų pradžioje bendras užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki 3 211 576.

Anglijoje šiuo metu galioja trečias visuotinis karantinas: mokyklos yra uždarytos, o žmonėms liepta nepalikti namų. Tokių priemonių imtasi, labiau užkrečiamai koronaviruso atmainai iš dalies nulėmus pastaraisiais mėnesiais intensyvėjantį infekcijos protrūkį.

Panašūs suvaržymai galioja ir Škotijoje, Velse bei Šiaurės Airijoje, kur už sveikatos apsaugos politiką atsakingos decentralizuotos administracijos.

Kaip trečiadienį įstatymų leidėjams pareiškė britų premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), dėl naujausių karantino priemonių ir anksčiau skelbtų regionų lygio apribojimų „jau matyti tam tikro poveikio požymių“, nors apie konkrečius rodiklius kalbėti „dar per anksti“.

Vis tik vyriausybė, atsižvelgusi į įrodymus, jog kai kurie žmonės nepaiso karantino, perspėjo, kad griežtai baus tokius pažeidėjus.

Siekdamas sugrąžinti gyvenimą šalyje į normalias vėžes, B. Johnsonas užsibrėžė tikslą iki vasario vidurio paskiepyti 15 mln. pagyvenusių ir labiausiai pažeidžiamų gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.